Değerler Yönetimi

DEĞERLER YÖNETİMİ-KÜRESEL  VİZYON -E-PAZARLAMA

Son yıllar da alışıla gelmiş bütün yöntemleri alt üst eden stratejileri ve bilimsel verileri yanıltmaya başlayan algı ve ikna edilebilirliği kolektif hale getiren, ‘’KALİTELİ AMA UCUZ’’ algısı yaratan...pazarlama ve reklam argümanlarıyla çok sık karşılaşmaya başladık. hatta öyle bir hal aldı ki bu tamamen bir savaşa dönüştü..piyasada ne?nerede? ne kadar? Nasıl? Niçin?ne olmalı?ne özellikte?ve buna benzer bir sürü Soruların cevabını hızlı göreceli ve agresif bir şekilde ortaya koyan bir alışveriş dönemi çoktan başladı bile internet ortamında .sanal alemde deyimiyle.

Hatta bu savaş öyle bir hal aldı ki,sadece birebir de değil her koşulun mübah olduğu,her platformda bütün değerler alt üst edilerek gerçekleşiyor.Öyle ki ‘’en kaliteli fastfood ürününü alırsanız  size yarım saatte teslim ederiz.edemezsek paranız iaderiz.’’dünya markalarının reklamlarına bakın artık yeni tasarım ürünü bile piyasaya sürerken ilk algı kaliteli ama %50 varan indirimlerle satıyor..bunun gibi örnekler çoook..şimdi bir de alıcı gözüyle bakın, trendi yakından takip etmeye çalışıyor..insanların internette dolaştığı zaman o kadar fazla ki artık dışarı dahi çıkmıyor. Fiziksel hiçbir enerji harcamadan internetten her işini görüyor.iyi bir alıcı olduğunuzu  düşünün, en iyisinden.ilk önce almak istediğinizi arıyorsunuz özellikleri belirliyorsunuz.karar veriyorsunuz sonra ya sonra….

İşte asıl soru bu ya sonra??***Fiyat ..evet fiyat bu ürünü nerede,ne kadara en ucuz nasıl alırım??sorularımız bunlar ..karşılaştırma siteleri kuruldu son zamanlarda hatta aynı ürünü farklı fiyat seçenekleriyle,birden fazla terde bulabileceğiniz karşılaştırma fonksiyonu devreye giriyor..sonuç

‘’EN GÜZELİ,EN KALİTELİYİ,EN UCUZA ALDIM’’Hele birde 14 günde iade garantisi var ya…

Yemede yanında yat..şimdilerde en ‘İN’’ durum bu

Beğenmezsem iade ederim..gibi büyük bir güven var…bunu yapmayan yok..uygulamayan keşfetmeyen yok..bu tüm dünya’da sanal alışverişte küresel bir vizyon haline geldi..bu silah şu anda en büyük nükleer silah oldu alışverişte..etkisi büyük..zararı çok..yıpratıcı ve hatta öldürücü etki…

Bu kadar büyük!! size soruyorum.dünya markası olmuş, kalitesini ispatlamış,belirli bir müşteri kitlesine sahip olan bir firma neden sanal ortamda indirimli ürün satar??neden?

Cevap bilinmeyen denklem değil,çok basit!!!!

SEBEBİ ‘’E-pazarlama’’,’’E-ticaret’’

ARTIK ZAMAN VE PARA KAZANMA ZAMANI…

NELER YAPABİLİRİZ Kİ??

Büyük algı yönetmek zorundasınız bu birinci seçenek,

Hızlı olmak zorundasınız bu ikinci seçenek,

Kaliteli olmak zorundasınız bu üçüncü seçenek,

Teslimat ve ürün değişimine garanti vermek zorundasınız bu dördüncü seçenek,

Müşteri memnuniyeti ve odaklaması sağlamak zorundasınız bu beşinci seçenek,

Bakın ne kadar kolay görünüyor..oysa bu kadar kolay değil bütün bunları yapsanız bile

Müşteri sizi sanal ortamda reklamlarda bannerlerda ve daha ismini sayamadığımız bilmeyeceğimiz yüzlerce yöntemle önce sizi bulması lazım..hatta site isminiz bile akla hizmet etmeli.olmazsa olmazıdır bu kuralların…yoksa bütün yaptıklarınız hikaye..

Büyük bir algı silahı yaratmal seo alanı oluşturmak ..kaliteli bulunabilirilik,vizyon oluşturmak yanında güven satış sonrası hizmet bütün bunlar niçin??biliyormusunuz??

Ben size söyleyeyim ‘’ZAMAN’’

‘’ZAMAN’’kaybederseniz para kaybedersiniz…

‘’ZAMAN’’kaybetmezseniz para kaybetmezsiniz..

Hepsi bu alıcı da olsanız satıcı da olsanız sizin için sonuç aynı zamanı kullanmak

Bir ihtiyacınızı alırken de en kısa zamanda en kaliteli en güzeli hızlı bir şekilde nasıl ucuza alabilirisiniz

Satabilirsiniz.bu tamamen size bağlı

Düşünün işyerinizde her türlü koşulda hava trafik ulaşım karşılaştırma seçenek v.s. ikna hazırlık teslimat güven memnuniyet personel sonuç ve ‘’MALİYET’’

Düşünün e- ticaret her türlü koşulda hava trafik ulaşım karşılaştırma seçenek v.s. ikna hazırlık teslimat güven memnuniyet personel sonuç ve ‘’MALİYET’’

Bu ikisini birbirinden ayıran en büyük özellik ‘’ZAMAN’’

Hangisi en kısa zamanda daha fazla satar daha fazla kazanır ..

MESLEĞİMİZE ENTEGRE ETTĞİNİZDE BU SÖYLEMLERİN NE DERECE YERİNDE OLDUĞUNU GÖRMELİSİNİZ..

GELECEK E-PAZARLAMA DA SİZ BİZ NEREDEYİZ?..NEREDE OLACAĞIZ?

TÜRKİYE ÇİÇEKÇİLER BİRİĞİ ve www.cicekfilosu.com bizim için büyük bir şans ..her şey hazır gelin büyük bir algı bulalım yaratalım sunalım satalım..

Saygılarımla

İSA KAVANİ-SİBELİSA ÇİÇEK VE DEKOR

TÜRKİYE ÇİÇEKÇİLER BİRLİĞİ

HATAY BÖLGE YÖNETİCİSİ

 

  


12.12.2017