Demirören Haber Ajansı Basın Açıkaması

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA)- TÜRKİYE genelinde 1200'den fazla üyesi bulunan Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Çiçekçiliğin En'leri Ödül Töreni'nde en iyi çiçekçiler seçilecek.

Türkiye'de çiçekçilik sektörünün gelişmesi ve teknolojik gelişmelere hızlı biçimde entegre olması için faaliyetlerini sürdüren TÇB, her yıl ekim ayında eğitim semineri ve ödül töreni düzenliyor. Bu yıl 6'ncısı düzenlenecek olan seminer 15- 16 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek. Ödül töreninde 8 ana kategoride ve 7 alt kategoride toplamda ise 15 dalda Türkiye'nin en iyi çiçekçileri ödüllendirilecek.

TÇB Başkanı İsmail Başaran, "Türkiye ekonomisinin canlanmasında çiçekçilerin azımsanmayacak derecede katkısı bulunuyor. Çiçeklerle duygu ve düşüncelerimizi mükemmel biçimde ifade ediyoruz. Acı ve tatlı günlerde en özel armağan çiçekler oluyor. Bizler de bu sektörde hem ekonomiye katkı sağlıyoruz hem de insanlarımıza özel günlerinde en kaliteli çiçekleri sunmak için çaba harcıyoruz" dedi.

Çiçekçiliğin enlerini seçtikleri ödül töreni ve eğitim seminerlerinin artık geleneksel hale geldiği belirten Başaran, "Bu yıl 6'ncı kez çiçekçilerimizle bir araya geleceğiz. Toplamda 15 kategoride en iyi çiçekçiler seçilecek. Tören çiçekçilerimiz için büyük bir moral ve motivasyon oluşturuyor" diye konuştu.

TEKNELOJİYLE ADAPTASYON ÖNEMLİ

Her sektörde olduğu gibi çiçekçilik sektöründe de teknolojiye adaptasyonu önemsediklerini söyleyen Başaran, şöyle dedi:

"Türkiye'nin en büyük çiçekçilik organizasyonu olarak faaliyet gösteriyoruz. Elektronik ticaret hızla büyüyor. 2021 yılında e-ticaret hacminin 4.2 trilyon doları bulması bekleniyor. Bu alanda elbette çiçekçilerin de yer alması gerekiyor. Bunun için kurduğumuz 'Çiçek Filosu' ile çiçekçilerimizi e-ticaretin gerekliliklerine adapte olmasına ve e-ticaret hacminden pay almalarına da katkı sağlıyoruz."


6.10.2019